1 2 3 4

Skaista skola - skaista Latvija 2

26.06.2018

Rīgas 71. vidusskolas jau otru reizi piedalās Jauniešu iniciatīvas projektā „Izglītības iestāžu teritoriju apzaļumošana” konkursā "Skaista skola - skaista Latvija".

Konkursa mērķi: teritorijas apzaļumošana, estētiskā noformēšana un sakopšana par godu Latvijas valsts simtgadei, stiprinot piederības sajūtu un mīlestību pret savu tēvzemi, veicinot pašorganizējošus procesus un sadarbību.

Dalība jauniešu iniciatīvas projektā „Izglītības iestāžu teritoriju apzaļumošana”, dot iespēju izveidot skolas ārējo vidi sakoptāku un estētiski pievilcīgāku, kas priecē ne tikai skolas skolēnus un darbiniekus, bet arī Iļģuciema rajona iedzīvotājus, jo skolas teritorija ir brīvi pieejama visiem.

Plašāk lasīt projekta pieteikumā

Projekta video atskaite

„Iepazīstam pasauli”.

23.01.2017

No 2016. gada 25. augusta līdz 30.decembrim Rīgas 71. vidusskola  piedalījās brīvprātīgā darba projektā  Iepazīstam pasauli”.

Sakarā ar pasaules digitalizāciju, bērni arvien vairāk mazāk pēta apkārtējo pasauli un arvien vairāk dzīvo telefonos un datoros. Pat, braucot autobusā, visi sēž, skatoties elektronisko ierīču ekrānos, nevis ārā pa logu. Protams, visi bērni apgūst dabaszinības kā mācību priekšmetu, bet dažreiz skolēniem trūkst mācību motivācijas, tāpēc stundās nerodas interese par šo priekšmetu. Arī skolotāji pieturas pie mācību programmas, tāpēc ir grūti kādu no tēmām izpētīt padziļināti.

Lai risinātu šo problēmu, iecerējām un īstenojām brīvprātīgā darba projektu, kurā  gribējām radīt bērnos interesi par dabaszinībām, ļaut viņiem labāk iepazīt pasauli, kā arī  veicināt sākumskolas audzēkņu  un skolēnu ar īpašām vajadzībām saliedētību.

Tāpēc tika organizētas nodarbības, kuras vadīja brīvprātīgā - pensionēta dabaszinību skolotāja Valentīna Lavreņenoka, kas sagatavoja un vadīja nodarbības par dažādām dabaszinību nozarēm, galveno uzmanību pievēršot bioloģijai, ģeogrāfijai un astronomijai. Katras nodarbības beigās skolēni minēja tēmas, kas viņus interesētu un kopā ar brīvprātīgo vienojās par ko runās nākamreiz.     Lasīt tālāk...

Sadarbība pēc interēsem ar Rīgas 34.vidusskolas un Rīgas 71.vidusskolas izglītojamiem

27.02.2014

No 19. novembra līdz 4. decembrim Rīgas 71 .vidusskolas skolēni piedalījās Rīgas 34.vidusskolas realizētajā sabiedrības integrācijas projektā  „Sadarbība pēc interesēm ar Rīgas 34.vidusskolas un Rīgas 71.vidusskolas izglītojamiem”.

Projekta ietvaros 20 izglītojamie no Rīgas 34.vidusskolas sadarbībā ar 20 Rīgas 71.vidusskolas un ar 20 Rīgas 71.vidusskolas bērnu-invalīdu izglītības un rehabilitācijas centru izglītojamajiem izveidoja 5 interešu klubus, kuru vadītāji bija Rīgas 34.vidusskolas vidusskolēni, skolēnu līdzpārvalžu dalībnieki. 1.-5.klašu skolēniem tika piedāvāti šādi interešu klubi:

1.”Dabas pētījumi zīmējot”

2.„Ikviens var muzicēt”

3.„Prātas spēles”

4.”Tver mirkli”

5.”Teātra māksla”.

Mūsu skolēniem piedāvātās aktivitātes ļoti patika. Projekta beigās bērni bija sadraudzējušies, un visi izteica vēlmi piedalīties vēl kāda kopīgā projektā.

Sākas jauns projekts

09.04.2014

Pagājušajā gadā mēs piedalījāmies Rīgas 34. vidusskolas realizētajā projektā „Sadarbība pēc interesēm ar Rīgas 34.vidusskolas un Rīgas 71.vidusskolas izglītojamiem.” Šī sadarbība bija ļoti veiksmīga – skolēniem patika nodarbības , patika iespēja viesoties citā skolā un iegūt jaunus draugus.

Tāpēc gribējām nostiprināt jauniegūtās draudzības saites, īstenojot līdzīgu projektu mūsu skolā. Pateicoties Rīgas domes sabiedrības integrācijas programmai, mēs piedalāmies projektā „Darbosimies kopā”.

Aprīlī un maijā Rīgas 71. vidusskolā tiks organizētas  6 radošās darbnīcas. Katrā no darbnīcām darbosies 9-12 bērni – pa 3-4 no Rīgas 71. vidusskolas RC, Rīgas 71. vidusskolas sākumskolas klasēm,  Rīgas 34. vidusskolas  sākumskolas klasēm.

Darbnīcas vadīs RC pedagogi kopā ar RC vecāko klašu skolēniem.

Radošās darbnīcas:

1.       „Fantāzija” - teātra darbnīca. Tiks iestudēta izrāde

Vadītāja V.Voitāne, palīgs J.Strode (5.kl)

2.       „Punktiņš, punktiņš, komatiņš” –foto darbnīca. Skolēni fotografēs viens otru, tad tiks izgatavoti attēli, līdzīgi fotorobotam, kuros dažādas sejas daļas būs no dažādiem skolēniem.

 Vadītāja I.Bērziņa, palīgs R. Kadiķis (9.kl)

3.      „Čaklās rokas”  –priekšmetu izgatavošanas darbnīca. Izgatavos dažādas noderīgas lietas, kā arī 2 aizslietņus izrādei.

Vadītājs  G.Bērziņš, palīgs A. Sjomins (7.kl)

4.      „Skaņu laboratorija”  – mūzikas darbnīca. Izgatavos dažādus perkusijas mūzikas instrumentus, iestudēs kopīgu skaņdarbu noslēguma pasākumam

Vadītāja J.Kunce, palīgs M.Blūzmanis  (6.kl)

5.      „Krāsainā pasaule” – gleznošanas darbnīca. Apgleznos zīda audumus un aizslietņus, ko izgatavos „Čaklās rokas”

Vadītāja A.Holma, palīgs A.Komarovs (6.kl)

6.      „Bocia”–  sporta darbnīca. Bērni apgūs bocia spēli.

Vadītāja I.Ondzule, palīgi V.Fomenoka (7.kl), J.Kondrovs (9.kl)

Paredzētas 5 nodarbības pa 40 minūtēm.  Noslēgumā kopīgā pasākumā katra no darbnīcām demonstrēs savu veikumu.  Skolēni saņems diplomus par piedalīšanos projektā.

Projekts „Garšīgais piedzīvojums”.

13.01.2015

No 2014.gada 1. maija līdz 28.decembrim  Rīgas  71. Vidusskolas RC piedalās projektā Garšīgais piedzīvojums”.  Šis projekts tiek īstenots un finansēts Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta Brīvprātīgā darba  programmas ietvaros.

Katru nedēļu no septembra līdz decembrim notika kulinārijas nodarbības, kuras vadīja brīvprātīgie – skolēnu vecāki.  lasīt tālāk...

Tagad visi kopā

09.10.2015

Starptautisks teatrāli integratīvs projekts pusaudžiem un jauniešiem (arī ar īpašām vajadzībām) no Vācijas un Latvijas.

No 2015 gada aprīļa mūsu skola piedalās projektā „All Together Now!“.Projekta ietvaros jaunieši varēs iepazīties, apmainīties viedokļiem un idejām par tēmu antidiskriminācija, apspriest , ko nozīmē „Būt citādam”. Kopējā darbā pie teatrālas performances, foto un video izstādes, kas arī būs projekta gala produkts, jaunieši piedalīsies  dažādās teātra darbnīcās un meistarklasēs. Tāpat notiks arī dažādas interesantas tikšanās, kuru laikā jaunieši varēs dažādās valodās apspriest viņus interesējošos jautājumus. Lasīt tālāk...

All Together Now!”(Tagad visi kopā).

15.10.2015

Starptautisks teatrāli integratīvs projekts pusaudžiem un jauniešiem (arī ar īpašām vajadzībām) no Vācijas un Latvijas.

No 2015 gada jūnija Rīgas 71.vidusskola un Bundesverband russischsprachiger Eltern e.V. (BVRE)) un īsteno starptautisku projektu „All Together Now!“. Projekta ietvaros jaunieši varēs iepazīties, apmainīties viedokļiem un idejām par tēmu antidiskriminācija, apspriest , ko nozīmē „Būt citādam”. Kopējā darbā pie teatrālas performances, foto un video izstādes, kas arī būs projekta gala produkts, jaunieši piedalīsies  dažādās teātra darbnīcās un meistarklasēs. Tāpat notiks arī dažādas interesantas tikšanās, kuru laikā jaunieši varēs dažādās valodās apspriest viņus interesējošos jautājumus.

Projektā piedalās  Rīgas 71. vidusskola teātra studijas dalībnieki un Bērnu – invalīdu rehabilitācijas centra skolnieki vecumā no 14 līdz 19 gadiem.

Jaunieši no Vācijas pārstāv dažādas kultūras un etniskās grupas.     Lasīt tālāk...

Goldbird.lv